Kredyty bez BIK - pomoc dla zadłużonych?

W dzisiejszych czasach pojęcie słowa kredyt nabiera potężnego znaczenia, gdyż praktycznie z dnia na dzień staje się on coraz bardziej pożądanym produktem bankowym. Nie ma w Polsce banku, który by nie udzielał kredytów na coraz bardziej preferencyjnych dla potencjalnego kredytobiorcy warunkach.

Coraz częściej z kredytów mogą korzystać nie tylko osoby posiadające krystaliczną zdolność kredytową, ale także praktycznie każda osoba, która nie posiada stałego źródła dochodu jak i taka, której historia kredytowa jest zła (nieterminowe spłaty kredytu, zalegające raty etc.). O przyznawaniu kredytów coraz większej grupie ludzi przemawia chęć bogacenia się banków, – kto jak nie one zarabiają na zaciąganych i spłacanych przez nas kredytach. We wszystkich mediach możemy zobaczyć i usłyszeć zachęcające do wzięcia kredytu reklamy oraz zabieganie o przychylność i zainteresowanie swoimi ofertami potencjalnych kredytobiorców. Dlatego też w dzisiejszych czasach kredytobiorcą może być zarówno właściciel upadającej firmy jak i bezrobotny student.

Im kredyty stały się bardziej dostępne, tym samym coraz częściej słyszy się o niebezpiecznych pułapkach finansowych, z których bardzo trudno jest się wydostać. Wszystkie ofiary pułapek finansowych automatycznie zostają wciągnięte na listę dłużników i figurują w spisie Biura Informacji Kredytowej. Pomimo tego, iż zszargana historia kredytowa nie jest niczym miłym to tak naprawdę nie oznacza tego, że sytuacja dłużnika jest beznadziejna.

Dlaczego?

Dla wszystkich dłużników, których zła historia kredytowa figuruje w BIK-u z pomocą przychodzą firmy i instytucje finansowe w tym również pozabankowe oferując nam kredyty bez sprawdzania historii kredytowej w BIK-u zanim dłużnik zdecyduje się na zaciągnięcie tego typu kredytu powinien się kilka razy dobrze zastanowić czy to przypadkiem nie jest kolejna faza zastawianej na niego pułapki, gdyż pożyczamy pieniądze, które będzie trzeba oddać z dużo wyższym procentem – taka przeważnie jest cena zaciąganych kredytów, które przyznawane są bez sprawdzania historii kredytowej.

Kredyt bez BIK jest formą pożyczki dostosowaną do trudnej sytuacji dłużnika i w wiarygodnych instytucjach finansowych dłużnik ma komponowany i proponowany indywidualny harmonogram danego kredytu bez BIK dla siebie.

Kiedy więc tak się zdarzy, że z różnych losowych przyczyn zostaniemy wciągnięci na listę dłużników, pamiętajmy, że mamy także prawo udać się po pomoc, do banku lub do innej instytucji pozabankowej, która ma za zadanie wyciągnąć do nas pomocną dłoń. W końcu dłużnik to nie przestępca tylko człowiek, który nie poradził sobie ze swoją sytuacją finansową i w pewnym momencie najzwyczajniej stracił kontrolę nad tym, co dzieje się z jego pieniędzmi i wokół niego.

Kredyt bez BIK · Kredyty bez BIK - pomoc dla zadłużonych?