Uwaga! Niebezpieczny kredyt

Każdego roku ogromna liczba ludzi dostaje w bankach odmowne decyzje kredytowe, które dla jednego oznaczają wyrok, drudzy poddają się bez walki i zaprzestają poszukiwań instytucji, która udzieli im kredytu a jeszcze inni……no właśnie zaciągają kredyty bez tak zwanego BIK-u nie zawsze w uczciwie działających instytucjach pozabankowych. Firmy te ogłaszają się dosłownie wszędzie: na słupach, przystankach, czy tablicach ogłoszeniowych oferując szybkie kredyty bez sprawdzania historii kredytowej potencjalnego kredytobiorcy. Niestety firmy te często nie podają w zamian informacji o wysokim oprocentowaniu, ukrytych opłatach…..etc.

Zanim zostanie podpisana umowa zaciągnięcia kredytu bez BIK należy przeczytać ją kilka razy a jeżeli coś nie jest zrozumiałe koniecznie zapytać konsultanta, który bądź, co bądź ma obowiązek odpowiedzieć na każde zadane przez nas pytanie. Szeroko rozreklamowane kredyty oprócz zapewnień, że otrzymamy gotówkę w 15 minut oferują nam niskie oprocentowanie (!), które w rzeczywistości jest niebagatelnie wysokie – chyba, że zgodzimy się korzystać z innych oferowanych przez daną firmę produktów. Kolejnym chwytem reklamowym są rzekome niskie opłaty przez pierwsze 12 miesięcy, które w rzeczywistości po tym okresie czasu wzrastają w zastraszającym tempie, z czego wiele osób nie zdaje sobie w ogóle sprawy, albo ostatnio modny tekst zamieszczany w reklamach „raty zero procent”, który w przypadku kredytów bez BIK tak naprawdę w ogóle nie wchodzi w grę.

Co zrobić, jeżeli skusiliśmy się na tego typu kredyt? Najlepszym wyjściem jest TERMINOWA spłata rat, gdyż firmy udzielające nam takiego kredytu tylko czekają na każde nasze potknięcie. Często zdarza się, że w przypadku opóźnienia w spłacaniu rat nawet i dwóch dni firmy te wysyłają listownie ponaglenia, które czasami kosztują nas nawet 50zł. Gorzej jest, gdy dłużnik zalega ze spłatą powyżej 30 dni, gdyż wtedy może spotkać go niemiła niespodzianka w postaci odwiedzin firmy windykacyjnej lub komornika, którzy tylko zacierają ręce na łatwy zarobek.

Życie nie zawsze jest usłane różami i pisze różne scenariusze, dlatego też, jeżeli jesteśmy w dołku finansowym a nasza historia kredytowa jest nadszarpnięta rozważmy pożyczenie potrzebnej sumy od najbliżej rodziny lub zaufanych przyjaciół. Pamiętajmy, że wszystkie instytucje finansowe oferujące kredyty bez BIK-u nie są tanie a ukryte opłaty i wysokie oprocentowanie może zdecydowanie utrudnić spłatę kredytu.

Kredyt bez BIK · Uwaga! Niebezpieczny kredyt