Kredyt bez BIK - Podstawowe informacje

Kredyt to niekiedy smutna konieczność. Kredyt to także pewien element rzeczywistości przeciętnego Polaka, który w morzu zaciągniętych długów nie może uzyskać stosunkowo niskooprocentowanego kredytu w banku. Kredyt to także bardzo często swego rodzaju pułapka finansowa, która prowadzi do powstania złej historii kredytowej. Historia ta odnotowywana jest z kolei w tak zwanym Banku Informacji Kredytowej, czyli popularnym BIK-u.

Gdy zostajemy wciągnięci na krajową listę dłużników, wydaje nam się, iż od tej pory wszelkie kredyty i pożyczki są dla nas niedostępne, ponieważ każdy bank ma wgląd do naszej historii kredytowej w BIK-u. Nic bardziej mylnego. Dlaczego? Ponieważ coraz więcej instytucji finansowych w tych pozabankowych przychodzi do nas z pomocą, oferując nam bardzo atrakcyjne kredyty bez sprawdzania w BIK a czasami nawet bez konieczności pokazywania zaświadczeń o naszych stałych zarobkach i odcinków świadczących o otrzymywaniu rent i emerytur.

W Internecie bowiem znaleźć można dzisiaj wiele ogłoszeń, które ubrane w chwytliwe hasła reklamowe zachęcają do zaciągnięcia kredytów, typu: „zgłoś się do naszej firmy, my udzielimy Ci kredytu na atrakcyjnych warunkach, nawet wtedy, gdy masz złą historię kredytową lub gdy nie masz stałych dochodów”, czy też „pożyczka bez BIK dla każdego, bez zaświadczeń o zarobkach” etc. Oferty takie kierują do nas między innymi banki internetowe, firmy pozabankowe zajmujące się pomocą osobom zadłużonym oraz prywatne przedsiębiorstwa zajmujące się finansami.

Tak, więc jeśli nasza sytuacja życiowa potoczyła się w niezbyt przychylny dla nas sposób i wpadliśmy w pułapkę kredytową lub straciliśmy zdolność kredytową a nasza historia kredytowa jest po prostu zła, nie załamujmy rąk, tylko sięgnijmy po pomoc dla siebie. Pamiętajmy, to, że jesteśmy zadłużeni wcale nie oznacza, że nie mamy już żadnych praw ani że nie możemy liczyć na pomoc w tej kwestii. Jesteśmy zadłużeni, ale nie osamotnieni w tym problemie.

Przedstawmy zatem skróconą procedurę uzyskania pożyczki bez BIK:

  • Złożenie wniosku o przyznanie kredytu
  • Weryfikacja przez instytucje finansową autentyczności podanych przez nas informacji
  • Otrzymanie decyzji kredytowej
  • Podpisanie umowy
  • Otrzymanie gotówki (przelew bankowy, bezpośrednie pobranie gotówki)

Kredyt bez BIK · Pożyczki · Kredyt bez BIK - Podstawowe informacje