Kredyty gotówkowe bez BIK

Kredyty gotówkowe to jedna z najbardziej rozpowszechnionych form kredytów, jakie udzielają nam banki oraz inne placówki i instytucje finansowe na wyznaczonych i ściśle określonych przez siebie warunkach. Warunki te z kolei określane są zawsze w umowie, jaką podpisujemy z danym bankiem i/lub inną instytucją finansową, które to będą dla nas świadczyć usługę, jaką jest kredyt gotówkowy.

Osoby ubiegające się o powszechne kredyty gotówkowe nie zawsze mogą jednak pochwalić się nieskazitelną opinią „czystego” kredytobiorcy. Mówi się wówczas o złej historii kredytowej danej osoby. Banki jednak pomyślały także i o tych osobach oferując im usługę, jaką są kredyty gotówkowe bez BIK. Jest to oferta, z której dość często korzystamy w różnych sytuacjach, a są nimi najczęściej:

  • zadłużenie
  • kredyt na spłatę innego kredytu tudzież pożyczki
  • święta, śluby, komunie i inne okoliczności wymagające nakładów finansowych
  • odmowa udzielenia nam kredytu przez bank

Banki, które udzielają nam kredytów gotówkowych na ogół korzystają z informacji o nas zawartych w spisie tak zwanego Biura Informacji Kredytowej, czyli w skrócie BIK. Jest to swego rodzaju bank danych dotyczących naszej sytuacji finansowej czy też, jak kto woli instytucja posiadająca wszelkie informacje o finansowej kondycji kredytobiorców. Zaświadczenie, jakie otrzymuje bank na własną prośbę jest podstawą do udzielenia nam kredytu. Jednakże wiele banków rozumiejąc trudną sytuację swoich klientów nie ogranicza im możliwości podjęcia pieniędzy z kredytu, aczkolwiek sprzyjającą sytuacją do otrzymania kolejnego kredytu w banku jest posiadanie w nim rachunku – konta bankowego, które stanowi oczywisty dowód o nas, jako o klientach danej placówki.

Dzisiaj, więc wystarczy tylko posiadać dowód osobisty, drugi dokument potwierdzający tożsamość, jakim jest zwykle paszport lub prawo jazdy oraz dokument, który potwierdzi nasze dochody (w przypadku rencistów i emerytów będzie to ostatni odcinek renty/emerytury, oraz decyzja o jej przyznaniu), byśmy mogli otrzymać kredyt gotówkowy.

Często banki nie wymagają nawet tego potwierdzenia – tak działa większość banków wirtualnych, aczkolwiek w nich panują już całkiem inne, odrębne zasady udzielania kredytów bez BIK, czy też tzw. szybkich pożyczek gotówkowych „chwilówek”.

Kredyt bez BIK · Pożyczki · Kredyty gotówkowe bez BIK